Balkon-Tech Marcin Kolasa Robert Piwowar Spółka Jawna

Balkony dostawne, wiszące, stalowe

0.0/10 ocena (0 głosów)
Firma BALKON-TECH Sp.J. opracowała system „LIGHT-BALKON” , który pozwala na zaprojektowanie, prefabrykacje i dostarczenie na plac budowy gotowego balkonu. Lekka konstrukcja wykonana jest z profili zamkniętych stalowych, cynkowanych ogniowo i malowanych lub ze stali nierdzewnej w zależności od zaleceń inwestora.

System ma zastosowanie w już istniejących budynkach bez balkonów,

albo w budynkach w których dotychczasowe balkony zostały odcięte lub zburzone ze względu na niebezpieczeństwo ich użytkowania.

System nadaje się także do zastosowania w nowym budownictwie.

W dotychczasowych rozwiązaniach przenoszenie obciążeń użytkowych i wymagane utwierdzenie balkonu w konstrukcji budynku zapewniane jest przez zastosowanie zewnętrznych słupów podpierających ramę nośną balkonu, względnie przez dodatkowe elementy łączące balkon z konstrukcją nośną budynku – co wymaga wykonania adaptacyjnych czynności budowlanych od strony pomieszczeń mieszkalnych.

Mocowanie balkonu jest sprawą kluczową, dlatego elementy przyłączeniowe dostosowywane są  indywidualnie do każdego budynku w zależności od technologii w jakiej został wzniesiony.
Sposób montażu balkonów wykonanych w systemie „LIGHT-BALKON” pozwala na zamontowanie pojedynczego balkonu na dowolnej kondygnacji bez konieczności montowania wsporników lub słupów, a także bez ingerencji w pomieszczenia mieszkalne.

Technika zamocowania balkonu oparta jest na kotwach chemicznych. Konstruktorzy przy uwzględnieniu określonych normami i przepisami współczynników bezpieczeństwa, bardzo precyzyjnie, określają ilość i rozmieszczenie kotew co czyni konstrukcje niezawodną.
Kotwy posiadają odpowiednie atesty, a korzystamy z dostaw jedynie renomowanych firm z wieloletnim doświadczeniem w produkcji tych elementów.
Każdorazowo kotwy, na których jest montowany balkon są badane przez uprawnionych przedstawicieli producenta, a wyniki prób obciążeniowych poświadczają protokołem z przeprowadzonych badań.

Kolejnym zagrożeniem jakie niosą za sobą balkony żelbetowe są mostki cieplne. Tradycyjne balkony wspornikowe są przedłużeniem płyty stropowej. Takie nieizolowane połączenie balkonu ze stropem stanowi duży mostek cieplny, przez który ciepło ucieka z wnętrza budynku. Oprócz dużych strat ciepła istnieje również ryzyko pojawienia się pleśni i rozwoju zagrzybienia.

Innowacyjne rozwiązanie energooszczędne zastosowane w systemie „LIGHT-BALKON” pozwala na uniknięcie mostka cieplnego. Rama nośna balkonu jest oddzielona termicznie od płyty stropu międzypiętrowego.

Konstrukcja stalowa zabezpieczona antykorozyjnie oraz elementy składowe balkonu wykonane z kompozytów są całkowicie nienasiąkliwe dzięki czemu nie ulegają erozji tak jak konstrukcje żelbetowe.

Adres

  • Ulica: Albatrosów 16c
  • Kod: 30-716
  • Miasto: Kraków

Kontakt

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.

Back To Top